Kullanıcı Sözleşmesi

SATIS SÖZLESMESI

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI Manavgat Tesbihcim
Ünvani : HATICE TAKI VE TASARIM
Telefon : 02427423001

1.2 -ALICI 
Adi/soyadi/Ünvani :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

MADDE 2- KONU


Isbu sözlesmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait 
https://www.manavgattesbihcim.com alan adli internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN


Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Satis Bedeli yukarida belirtildigi gibidir.
Ödeme Sekli : 
Teslimat Adresi : 
Teslim Edilecek Kisi :
Fatura Adresi : 
Kargo Ücreti :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER


4.1- ALICI, SATICI 'ya ait 
https://www.manavgattesbihcim.com alan adli internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

4.2- Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir.
4.3- Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arizali veya bozuk olanlar, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafindan karsilanacaktir. 
4.9- Isbu sözlesme, ALICI tarafindan imzalanip SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulastirilmasindan sonra geçerlilik kazanir.

MADDE 5- CAYMA HAKKI


ALICI, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafindan karsilanir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, sarf malzemeleri, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakki kullanilamaz.

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER

7.1- 18 yasindan küçük kisiler SATICI’dan alis-veris yapamaz.

7.2- Dizgi ve sistem hatalarindan meydana gelen fiyat yanlisliklarindan SATICI sorumlu degildir

MADDE 8- YETKILI MAHKEME


Isbu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya SATICI'nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.

SATICI 

Manavgat Tesbihcim

HATICE TAKI VE TASARIM